Haber

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuruları ne zaman ve kimler başvurabilir?

Üniversite tercihini yaparak üniversiteye gitmeyi hedefleyen adaylar, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK’nın burs ve yurt imkanlarından yararlanabilecek. Okulların açılmasına kısa bir süre kala burs başvuruları araştırılmaya başlandı. Peki, KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuru tarihi ne zaman, kimler başvurabilir?

KYK BURS BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Kredi ve burs başvuruları son akademik yılda 15-17 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında kabul edilmiştir. Bu yılki KYK burs ve kredi başvurularının ÖSYM’nin yerleştirme işlemlerini tamamlamasının ardından Kasım ayında yeniden yapılması bekleniyor.

KYK BURSU BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN, KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Her yıl Kasım ayında başlayan başvuruların bu yıl yine aynı tarihlerde başlaması bekleniyor. KYK burs ve kredilerinde rastgele bir artış olmadı. Artık KYK kredi ve burslarında artış olabileceğine göre Gençlik ve Spor Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir açıklama yok. İlk defa burs/kredi alacak olan öğrencilere normal eğitim döneminde başvurdukları eğitim-öğretim yılı başındaki prestij ile ödeme yapılır. Bu öğrencilere TC kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6. ve 10. gün ortasında ödeme yapılır.

KİMLER BURS BAŞVURUSU YAPABİLİR?

lisans öğrencileri,

lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, ortaokulsuz dikey geçiş sınavı ile dört yıllık okulların üçüncü sınıfına kayıt yaptıran öğrencilere, (İntibak ve hazırlık sınıfında burs verilmez.

Yüksek Lisans (Yüksek Lisans ve Doktora) öğrencileri, (hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM sınavı sonucunda ham puana göre belirlenen puan türünde ilk 100’de yer alan öğrenciler ile Kurum Kuruluş Kanununa göre Yönetim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere göre amatör milli sporcu olan öğrenciler, bursdan yararlanır.

haberhopa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu